data: 4 December 2016
Informacje

Policja rozdaje buziaki ?

KISS (keep it safe southampton) to nazwa nowej akcji policji w Southampton, która ma na celu ograniczenie liczby przestępstw w dyskotekach, pubach i informowanie imprezowiczów o tym jak być bezpiecznym poprzez rozdawanie im karteczek z wydrukowanymi wskazówkami jak uniknąć kłopotów. Policjanci będą przypominać, żeby nie trzymać wartościowych rzeczy jak telefon na widoku, trzymać portfel i torebkę przy sobie, korzystać zlicencjonowanych taksówek, zachować umiar w ilości spożytego alkoholu.

Akcja jest częścią kampanii mającej na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa w rejonie Southampton, New Forest i Eastleigh i zmniejszenie liczby włamań i kradzieży.
Została wprowadzona w reakcji na zwiększoną liczbę kradzieży zwłaszcza telefonów komórkowych w popularnych klubach w centrum Southampton.
Jak mówi Craig Dibdin, główny inspektor policji w Southampton, policja chce, żeby ludzie dobrze się bawiliw mieście, ale też chce im przypomnieć jak zmniejszyć ryzyko zostania ofiarą przestępstwa.

Oprócz policjantów służących radą i pomocą imprezowicze w soboty i w niedziele będą mogli zwrócić się o pomoc do personelu autobusu ICE (In Case of Emergency). Będzie on stał w pobliżu przystanku Cenotaph pomiędzy 22 i 4 rano i słuzył pomocą w przypadku obrażeń czy chorób związanych wywołanych spozyciem alkoholu, ale też każdemu kto potrzebuje pomocy w nocy w środku miasta.

źródło: dailyecho.co.uk

 

Artykuł z kategorii: Informacje, Southampton.